Tagasi loetelu juurde

Copywriting ehk sisuloome

Sisuloome ehk copywriting on loominguline protsess, mis ei ei ole kõigile meelepärane ja loomuomane tegevus. See vajab mõtete lendu, värvilist sisemaailma, natukene maagiat ja haldjatolmu, kuid samal ajal ka väga korrektset struktuuri, kindlat fookust ning strateegilist eesmärki. Miks? Kuna sisuloome annab meie väärtuslikule külalisele infot, mis teenust Sa pakud, mis on Sinu ettevõtte väärtused ja kultuuriline taust, kas Sinu bränd kõnetab teda ning oluliseim – kas tal tekib Sinu vastu usaldus? Kas ta usub, mida soovid talle öelda?

Sisuloome erinevad vormid

Kodulehe sisutekstid ja sõnumid – on iga ettevõtte veebi A&O, ilma milleta põhimõtteliselt veebi teha ei saa. Kodulehe jaoks sisu luues peab olema selge, mis on lehe üldisem eesmärk – kas see on suunatud müügile või teadlikkuse tõstmisele. Sellest sõltub sisuloome ülesehitus ning meelsus. Kodulehe tekstid peaksid keskenduma Sinu ettevõtte väärtuspakkumisele, mida klientidele pakub ning mis eristaks Sind konkurentidest.

Blogid ja uudised – kui koduleht on valmis, siis blogide ja uudiste moodul täidavad kahte peamist eesmärki: esiteks uuenev sisu annab külastajatele teada, et ettevõte on “elus” ja teiseks, läbi blogide saab strateegiliselt läheneda kodulehe külastatavuse tõstmisele (SEO).

Selleks, et blogid tooksid Sinu lehele rohkem liiklust, peaks järgima SEO põhimõtteid ja tehnikat (LINK SEO teenusele), kuid alati on ka neid sisusid, mis keskenduvad Sinu ettevõtte brändile ja ettevõtte tegemistele.

Sotsiaalmeedia postitused – sotsiaalmeedia turundusega teadlik tegelemine vajab järjepidevust, plaani ning lakkamatut teostus ja siinkohal. ei tasu lasta end eksitada mõttest, et kuna sotsiaalmeedia postitused on lühikesed, siis on neid lihtne luua. Sotsiaalmeedias on otsene fännibaas, kes soovivad olla kursis Sinu ettevõtte tegemistega ja ootavad, et neile jookseb uus informatsioon ja pakkumised otse kätte. Seega paku neile sisulist väärtust ning ole valmis ka koheseks tagasisideks. Sotsiaalmeedia postituste iseloom võib olla väga erinev ning sotsiaalmeedias lendu lastud sõnal võib olla teinekord väga suur efekt.

Uudiskirjad – kui Sul on kontaktibaas, kes on andnud nõusoleku Sinult uudiste ja pakkumiste saamiseks, siis sellesse tuleks vastutustundlikult suhtuda. Kasuta uudiskirja, et teha nt kuupakkumisi, levitada infot oma teenuste kohta või anna teada, kuidas Sinu ettevõttel läheb. 

Loovsõnumid – lühidalt on alati keerulisem asju välja öelda, kui pikalt selgitades. Seetõttu on loovsõnumite välja töötamine aeganõudev protsess ning enne kui jõutakse lõpplahenduseni, luuakse mitmeid sõnumitest variatsioone, mida kooskõlastatakse ja ka testitakse. 

Trükised – infovoldik, brošüür, kataloog, raamat, visiitkaart, porfoolio jne on Sinu ettevõtte tegemiste “visiitkaart” füüsilisel kujul. Hästi kirjutatud ja fokusseeritud sisuloome on sama oluline kui nt kodulehel olev tekst. 

Strateegia sisuloome taga

Kellele see on suunatud ehk Sinu ettevõtte ostupersoon(id). Laiemas tähenduses on tegemist sihtrühma kirjeldus, kuid igat rühma kirjeldatakse läbi loodud karakteri, kellel on inimlikud omadused ja füüsilised mõõtmed. Läbi persooni kirjelduse saab välja tuua, mis on tema eesmärk toote/teenuse kasutamisel; milliste probleemidega ta kokku puutub; mis teda motiveerib; kas tal on takistusi, mida saaks lahendada; kust ta ammutab informatsiooni ja kes aitab tal otsuseid teha jne. Ostupersoone võib olla mitu, kuid kui on teada, kellega me räägime, siis on lihtsam ja arusaadavam ka ise sisuloome ülesehitus ja eesmärk.

Millistes kanalites see avaldatakse

Sisuloomisel on oluline, mis formaadis see peaks olema ehk kus hakkab olema tema n-ö pesa. Sellest oleneb pikkus, sisutüüp (pildid, lingid, infograafikud, disainielemendid) ja keelekasutus. 

Võta meiega ühendust ning aitame Sul anda tekstidele uue hingamise