Tagasi loetelu juurde

Digiturunduse kampaania

Kampaaniait eristab tavapärasest pikaajalistest turundustegevustest konkreetse eesmärgi seadmine ning väga hea müügipakkumise presenteerimine (USP). Kampaania on kindla ajaperioodiga ning edukust mõõdetakse etteseatud eesmärkide täitumisega.

Kampaania võib oma olemuselt võib olla kas teavitusele, kontaktikorjele või müügile suunatud.

Kampaania peamiseks fookuseks on enamasti maandumisleht (landing page), millele kõik tegevused on suunatud. Maandumisleht sisaldab alati üleskutset (cta ehk call to action) tegevusele. On selleks siis kas konkreetne ost, kontakti jätmine, millegi allalaadimine või kogu informatsiooniga tutvumine. 

Teisisõnu sisaldab maandumisleht nt uue toote/ürituse/brändi tutvustustust ja kontaktikorjet (nt saamaks esimesena infot piletite müüki tulemisest, jäta meile oma kontakt), teavituskampaaniat (nt Päästeameti kampaania “Kui teed sööki, jää kööki”) või väga konkreetset müügipakkumist (nt Ostes täna, kehtib Sulle kordades soodsam hind!).

Kampaania iseloomule ning sihtgruppidele vastavalt koostatakse koos kliendiga digimeedia strateegia ning valitakse kanalid (milleks enamasti on Google’i ja Facebooki võrgustik). Digimeedia ekspert teeb omakorda valikud eelarve juhtimise ning seadistamise osas.

Digimeedia kampaania seadistus sisaldab:

  • maandumislehe tegemist
  • sisuartiklite kirjutamist (nii maandumisleht kui ka erinevatesse kanalitesse)
  • Google Analyticsi seadistamist/kontrollimist
  • trackingute seadistamist
  • digimeedia kanalites reklaamide seadistamist (Google ja Facebook)
  • kampaania optimeerimispõhimõtete paika panemist
  • raporteerimisplatvormi seadistamist.

Selleks, et kampaania oleks edukas, on kommunikatsioon väga oluline. Pidev info vahetamine ning vajadusel muudatuste tegemine annab võimaluse püüda parimaid tulemusi. Iga kampaania lõpus koostatakse raport tulemustest ning arutatakse need läbi – ikka selleks, et õppida ja kahepoolselt olla paremini ettevalmistunud järgmisteks kampaaniateks.