Tagasi loetelu juurde

Google’i ja Facebooki reklaamid

Google’i ja Facebooki reklaamid

Google on maailmas enim kasutatud otsingumootor ning Facebook vaieldamatult levinuim sotsiaalmeedia platvorm. See tähendab, et tarbijaskond mõlemal platvormil on tohutu ning turundajale on selge, et tuleb olla seal, kus on Sinu potentsiaalne klient.

Google reklaamid ehk Google Ads

Igapäevaselt teeb iga inimene keskmiselt 3-4 otsingut päevas erinevatel teemadel otsimaks lahendusi oma küsimustele. Orgaanilised tulemused, mida kasutajale kuvatakse, pannakse paika vastavalt sisule, kvaliteedile, tehnilisele olukorrale jne. See on aga pikaajaline töö (SEO), ehk töö tulemused ei anna kohest tulemust. Google annab aga võimaluse “osta” omale positsioon läbi Google Adwords’i, et jõuda võimalikult paljude inimesteni ja püüda kiireid tulemusi.

Google reklaamide tüübid:

 • Google search –  otsides märksõna, hõivab otsitulemuste lehe esimesed 4 positsiooni just Google makstud reklaamid. Orgaanilisest tulemustes võiks Sinu märksõna tulla alles 3-5 lehel, või üldse mitte, kuid läbi makstud reklaami on võimalik kindlustada omale tulemus esimesel lehel.
 • Google Display – Display reklaam tähendab bännerreklaami, mis Google näitab oma display võrgustikus. See tähendab, et on olemas kodulehed, portaalid, mängud jne, mis on andnud osa oma lehest reklaamimiseks. Vastavalt kampaania sihtrühma kirjeldusele seadistatakse kampaania reklaami näitama just sobivatele pindadele.

Google search vs Display reklaamid – oma olemuselt on nad erinevad kuvamise poolest (üks on tekst, teine pilt), kuid peamine loogika erinevus on, millisel juhul reklaami näidatakse. Kui Google Search’i puhul peavad inimesed ise näitama üles huvi konkreetse märksõna osas reklaami nägemiseks, siis Display puhul võetakse aluseks huvid, demograafiline profiil, asukoht jne, mis annab võimaluse Sulle oma toodet/teenust talle tutvustada display võrgustikus.

 • Google Remarketing reklaam – tegemist on Display reklaami tüübiga, mida kuvatakse Google võrgustikus. Erinevus on lähenemises – Remarketing on mõeldud inimestele, kes on juba käinud kodulehel ning toote ja teenusega tutvunud. Remarketing annab võimaluse näidata juba personaalsema lähenemisega/sõnumiga reklaami kutsumaks neid lehele tagasi sooritama soovitud tegevust.
 • Google Youtube’i reklaamid – pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, kuid liikuv pilt paneb visuaalsele pildile juurde veel mitu dimensiooni. Kui Sul on loodud videomaterjal, siis seda saab kasutada reklaamina Youtube kanalis jõudes sellega tuhandete inimesteni.
 • Google Gmail reklaamid – nii nagu Google otsingumootor, on ka Gmail väga suure kasutajaskonnaga keskkond. Gmaili keskkonnas üles seatud reklaamid ilmuvad postkasti vahekaartidel Pakkumised ja Suhtlusvõrgustikud esimesel 2 positsioonil. Kui reklaamil klikkida, laieneb vaade ning seal võib kuvada pilti, videot või muid manustatud vorme. Gmaili reklaamid annavad võimaluse inimesteni jõuda isiklikumas vormis.

Facebooki reklaamid

Facebook on sotsiaalmeedia kanal, kuhu inimesed on tulnud lõõgastuma, vaba aega veetma, teistega suhtlema jne. Aga mitte ainult. Lisaks sotsiaalsetele tegevustele kasutatakse platvormi ka kui otsingumootorit leidmaks omale soovitud tooteid, teenuseid, tegevusi, asukohti, restorane jne. Facebookis ja Instagramis jätame me igapäevaste kasutajatena oma tegevusest maha inforaja, millele vastavalt kuvatakse sihitud reklaami. 

Facebooki reklaami tüübid:

 • Facebook Display ehk bännerreklaam. Display reklaamid on Facebookis kõige tavapärasem reklaamitüüp, mis tähendab reklaamtekstiga bänneri (single image või video) jooksutamist. Kuni 2020 sügiseni oli display bänneril piirang, et tekst võis olla vaid kuni 20% ulatuses, kuid enam ei ole see reegel kehtiv. 
 • Facebook Carousel ehk karussell-reklaam. Karusell on mitme pildiga (kuni 10 pilti) reklaam, mis on kas läbiva efektiga või sisaldavad nt erinevad tooteid/pakkumisi. Siin saab lasta ideel lennata ja kombineerida nii toote pilte kui üleskutse slaide, et anda infot edasi ja samas olla silmale paeluv.  Karusselli on võimalik panna kas automaatselt liikuma või reklaam peab olema nii põnev, et inimene peatub ja teeb ise reaalselt näpuliigutuse, et näha järgmist pilti. Tegemist on mängulise lahendusega ja toimib väga hästi.

  Nii bänner- kui ka karussell-reklaamile on võimalik juurde lisada Instant Experience ehk maandumisleht. See on vaheleht Sinu reklaami ja kodulehe vahel, kus võib anda kas lisainfot, koguda juba kontakte või suunata kodulehe konkreetsele vahelehele. Miks seda kasutada? Kui kodulehele ei ole võimalik või mõistlik tekitada maandumislehte, mis annab edasi kampaania sõnumit, siis on see ideaalne lahendus, et pakkuda kliendile võimalus kampaaniale reageerida ilma, et ta satuks kodulehel segadusse ja toodete/teenuste virrvarri. PS! Lahendus on mõeldud ainult mobiilsele kasutajaskonnale.

 • Facebook Remarketing sarnaselt Google’ile, on tegemist remarketing bännerreklaamiga, mida kuvatakse Facebooki võrgustikus (Facebook ja Instagram). Remarketing on mõeldud inimestele, kes on juba käinud kodulehel ning toote ja teenusega tutvunud. Remarketing annab võimaluse näidata juba personaalsema lähenemisega/sõnumiga reklaami kutsumaks neid lehele tagasi sooritama soovitud tegevust.

Kuidas saab nii Google’s kui Facebookis reklaame sihtida?

Mõlemal platvormil on omad tööriistad, mis võimaldavad reklaami väga hästi targeteerida ning jõuda võimalikult õigete sihtgruppideni.

Sihtimisi saab teha järgnevate tunnuste põhjal: 

 • huvide põhjal – Sinu lehe või ürituste osas
 • käitumise põhjal: 

1: Facebooki sisene käitumine. Näiteks üritustest osa võtmine või huvi näitamine nende vastu (vaatamine või interest/going);

2: kodulehel käitumine (on täitnud vormi, liitunud uudiskirjaga jne)

 • remarketing – reklaami näidatakse Sinu veebilehte külastanud inimestele (näiteks neile, kes on ostukorvi hüljanud, eripakkumiste lehte külastanud jne)
 • demograafiline profiil (vanus, sugu, lokatsioon, pereseis, haridus, suhte- elusündmused jne)
 • kliendilist (e-maili baas), mis annab võimalused ühildada kliendi andmed ja Facebooki profiilid (kui e-mail kattub)
 • Lookalike publikud – sarnased profiil Sinu sihitud auditooriumile (nt kliendibaas, kus Facebook leiab üles sarnased profiilid) 

Mis on optimeerimine?

Tavapäraselt ei piisa vaid digimeedia reklaami üles seadmisest, vaid sellega tuleks tegeleda järjepidevalt (kuust kuusse), et leida üles õiged reklaamgrupid, sihtimised ning eelarve jaotus. Optimeerimine on suuresti katsetamine ja hüpoteeside valideerimine, kuniks jõutakse parima lahenduseni. 

 

Võta ühendust